​100 lat «Dramatu masła»

Duch Dzieła
​100 lat «Dramatu masła»

16 sierpnia minie 100 lat od śmierci irlandzkiego jezuity Fr. Willie Doyle. Św. Josemaría nawiązywał do niego mówiąc o heroicznej walce w drobnych...

Stworzenie człowieka (II)

Wiara i rozum
Stworzenie człowieka (II)

"Co właściwie odróżnia człowieka od zwierzęcia, co właściwie jest w nim nowego, musimy odpowiedzieć: Człowiek jest istota, która potrafi pomyśleć o...

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Wiadomość dnia

"Nie nawiązuj dialogu z pokusą"

Nurzasz się w pokusach, narażasz się na niebezpieczeństwo, igrasz ze spojrzeniem i wyobraźnią, pleciesz o... głupstwach. – A potem przerażasz się, że nachodzą cię wątpliwości, skrupuły, zamęt, smutek i zniechęcenie. – Musisz przyznać, że jesteś mało konsekwentny. (Bruzda, 132)

Powinniśmy podsycać w naszych duszach prawdziwy wstręt do grzechu. – Panie – powtarzaj to z sercem skruszonym – obym Cię więcej nie obrażał! Nie przerażaj się jednak, gdy doświadczysz ciężaru nędznego ciała i ludzkich namiętności; byłoby to głupie i dziecinnie naiwne, jeślibyś dopiero teraz dowiedział się, że „to” istnieje. Twoja nędza nie jest przeszkodą, lecz bodźcem, abyś bardziej zjednoczył się z Bogiem, abyś Go szukał wytrwale, ponieważ On nas oczyszcza. (Bruzda, 134)

Nie wchodź w...

Św. Josemaría Escrivá
"Tam gdzie są wasi bracia, tam gdzie są wasze dążenia, wasza praca, wasze miłości, tam jest miejsce waszego codziennego spotkania z Chrystusem"