Zmarł Jerzy Garus

Nowości w Polsce
Zmarł Jerzy Garus

20 sierpnia 2014 po ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Garus. Był głównym archeologiem Zamku Królewskiego w Warszawie, a także współpracownikiem Opus Dei.

Papież wyruszył do Korei

Papież
Papież wyruszył do Korei

13 sierpnia 2014 rozpoczęła się trzecia zagraniczna podróż apostolska Papieża Franciszka. Tym razem celem jest Korea Południowa, gdzie weźmie on...

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

www.alvaro14.org to oficjalna strona dotycząca beatyfikacji bpa Alvaro del Portillo, która odbędzie się 27 września 2014 w Madrycie. Dostępna jest także po polsku. Zawiera wiele przydatnych informacji dla uczestników wydarzenia.

Od Prałata

List od Prałata (sierpień 2014)

List od Prałata (sierpień 2014)

Powinniśmy włożyć więcej wysiłku w te potyczki, będące naszym treningiem przed ostatnią bitwą, która otworzy nam drzwi do wiecznej radości.

Wiadomość dnia

"Stał się pożywieniem, stał się Chlebem"

Największym szaleńcem wszech czasów jest On. Czyż mogło istnieć większe szaleństwo niż to, jak On się oddaje i komu się oddaje? Bo szaleństwem było już samo stanie się bezbronnym Dzieckiem. Ale wówczas jeszcze wielu niegodziwców mogłoby się wzruszyć i nie odważyłoby się Go źle traktować. On jednak uznał, że to za mało: zechciał uniżyć się bardziej i oddać się bardziej. Stał się pokarmem, stał się Chlebem. – Boski Szaleńcze! Jak Cię traktują ludzie...? A ja sam? (Kuźnia, 824)

Rozważcie doświadczenie – tak ludzkie – pożegnania dwóch osób, które się kochają. Chciałyby zawsze być razem, lecz obowiązek – taki czy inny – zmusza je do rozstania. Ich pragnieniem byłoby nadal się nie rozłączać, lecz nie mogą. Ludzka miłość, nawet największa, będąc ograniczona, odwołuje się do symboli: żegnający się wymieniają jakąś pamiątkę, może fotografię z dedykacją tak płomienną, że dziwić się można, iż nie płonie papier. Nie są w stanie uczynić nic więcej, ponieważ moc stworzeń nie...

Św. Josemaría Escrivá
"Bądź świadom każdego dnia obowiązku świętości. - Być świętym! Świętość nie oznacza robienia niezwykłych rzeczy, lecz walkę w życiu wewnętrznym i bohaterskie spełnianie obowiązków".