Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

www.alvaro14.org to oficjalna strona dotycząca beatyfikacji bpa Alvaro del Portillo, która odbędzie się 27 września 2014 w Madrycie. Dostępna jest także po polsku. Zawiera wiele przydatnych informacji dla uczestników wydarzenia.

Od Prałata

List od Prałata (lipiec 2014)

List od Prałata (lipiec 2014)

Don Álvaro wskazuje na dwa warunki konieczne do tego, aby otrzymać dar podążania za Chrystusem. Na pierwszym miejscu wskazuje na modlitwę. Równie ważny jest drugi warunek – służenie innym przez czynienie dzieł miłosierdzia.

Wiadomość dnia

"On doda ci sił"

W chwilach wyczerpania, niechęci zwracaj się z ufnością do Pana, jak ten nasz przyjaciel: „Jezu, Ty sam wiesz lepiej, co z tym zrobić... Zanim zacznę walkę, już jestem zmęczony”. – On udzieli ci swojej siły. (Kuźnia, 244)

Pytasz, co jest fundamentem naszej wierności. – Powiedziałbym ci w głównych zarysach, że zasadza się ona na miłości do Boga, która pozwala pokonywać wszystkie przeszkody: egoizm, pychę, zmęczenie, niecierpliwość... – Człowiek, który kocha, depcze samego siebie; zdaje sobie sprawę, że nawet kochając z całej swej duszy, nie potrafi jeszcze kochać dostatecznie. (Kuźnia, 532)

A Jezus, który wzmagał te nasze pragnienia, wychodzi nam na spotkanie i mówi: Jeśli ktoś jest spragniony,...

Św. Josemaría Escrivá
"Marzę - i to marzenie się spełniło - o mnóstwie dzieci Bożych uświęcających się w swoim życiu zwyczajnych obywateli, dzielących pragnienia, zapał i wysiłki innych ludzi".