Papież wyruszył do Korei

Papież
Papież wyruszył do Korei

13 sierpnia 2014 rozpoczęła się trzecia zagraniczna podróż apostolska Papieża Franciszka. Tym razem celem jest Korea Południowa, gdzie weźmie on...

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

www.alvaro14.org to oficjalna strona dotycząca beatyfikacji bpa Alvaro del Portillo, która odbędzie się 27 września 2014 w Madrycie. Dostępna jest także po polsku. Zawiera wiele przydatnych informacji dla uczestników wydarzenia.

Od Prałata

List od Prałata (sierpień 2014)

List od Prałata (sierpień 2014)

Powinniśmy włożyć więcej wysiłku w te potyczki, będące naszym treningiem przed ostatnią bitwą, która otworzy nam drzwi do wiecznej radości.

Wiadomość dnia

"Powinieneś myśleć o swym życiu i prosić o przebaczenie"

Powinieneś myśleć o swoim życiu z pogodą ducha, bez skrupułów, i prosić o przebaczenie, a potem powziąć mocne, konkretne i stanowcze postanowienie poprawy w tym oraz innym punkcie: w tym szczególe, który cię tyle kosztuje, i jeszcze w tamtym, którego zazwyczaj nie wypełniasz tak, jak powinieneś, a wiesz o tym. (Kuźnia, 115)

Bądź pełen dobrych pragnień, co jest rzeczą świętą i Bóg to pochwala. Lecz nie poprzestawaj na tym! Powinieneś być duszą – mężczyzną czy kobietą – czynów. By zrealizować owe dobre pragnienia, musisz sformułować jasne i precyzyjne postanowienia. – A potem, synu mój, naprzód, do walki, by wprowadzać je w życie z pomocą Bożą! (Kuźnia, 116)

Przyjrzyj się uważnie swojemu postępowaniu. Zobaczysz, że popełniasz wiele błędów, które szkodzą tobie, a być może również twojemu otoczeniu. –...

Św. Josemaría Escrivá
"Bądź świadom każdego dnia obowiązku świętości. - Być świętym! Świętość nie oznacza robienia niezwykłych rzeczy, lecz walkę w życiu wewnętrznym i bohaterskie spełnianie obowiązków".