Irena (23.03.2012)

Nowości w Polsce
Irena (23.03.2012)

Irena Kalpas była najstarszą wiekiem supernumerarią Opus Dei w Polsce. Jej historia została opisana w książce "F27. Czy tu jeszcze rosną róże?".

Uświęcać poprzez pracę

Uświęcać poprzez pracę

Przekształcanie pracy zawodowej w środek apostolstwa jest istotną częścią ducha uświęcenia pracy i znakiem, ze istotnie ktoś uświęca samego siebie....

Krzyż i zmartwywstanie w pracy

Krzyż i zmartwywstanie w pracy

Chrześcijanin nie ucieka od ofiary pracy, nie złości się z powodu wysiłku, nie przestaje wypełniać swojego obowiązku z powodu zniechęcenia albo żeby...

Rekolekcje

Nowości w Polsce
Rekolekcje

Rekolekcje w "Dworku" to tradycyjne, ciche rekolekcje, prowadzone przez księży z Prałatury Opus Dei dla mężczyzn lub kobiet.

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Wiadomość dnia

“Miłować to znaczy codziennie od nowa rozpoczynać swoją służbę”

W tych dniach – opowiadałeś mi – byłem szczęśliwy jak nigdy. – A ja odpowiedziałem ci bez wahania: Ponieważ żyłeś z trochę większym oddaniem niż zwykle. (Bruzda, 7)

Przypomnijcie sobie przypowieść o talentach. Sługa, który otrzymał jeden talent, mógł, podobnie jak jego towarzysze, zrobić z niego dobry użytek, zatroszczyć się, aby przyniósł zysk, wykorzystując w tym celu wszystkie posiadane umiejętności. A jak rozumuje? Przeraża go możliwość jego utraty. Można to zrozumieć. Co robi jednak ze swoim talentem? Zakopuje go! A to nie przynosi owoców.

Nie zapomnijmy tego przykładu chorobliwego strachu przed możliwością uczciwego wykorzystania zdolności do...

Św. Josemaría Escrivá
"To właśnie wśród spraw najbardziej prozaicznych na tej ziemi, powinniśmy uświęcać się, służąc Bogu i wszystkim ludziom"