Pracowitość, porządek

Duch Dzieła
Pracowitość, porządek

Aktywizm to postawa, która prowadzi do przyzwolenia na to, żeby człowieka porwały wydarzenia, nad którymi się nie panuje. Jak w niego nie popaść?

„Kręgi na wodzie”

Inne
„Kręgi na wodzie”

Na przełomie września i października 2017 roku grupa osób związanych z Fundacją Rzymskiego Centrum Akademickiego FURCA odwiedziła papieski...

Historia

Historia

W jedynej dedykacji, spośród ponad czterdziestu przekładów swej książki "Droga", jaką św. Josemaría zamieścił do pierwszego wydania w języku polskim, założyciel Opus Dei napisał: „Z wielkim uczuciem dla najukochańszej Polski i dla wszystkich Polaków, którzy będą czytać to wydanie Drogi, Rzym, Wielkanoc 1969".

Wiadomość dnia

"Ukryta wspaniałość życia wewnętrznego"

Do tej pory nie rozumiałeś orędzia, które my, chrześcijanie, mamy dla innych ludzi: ukrytej wspaniałości życia wewnętrznego. Otwierasz przed nimi całkiem nowy świat! (Bruzda, 654)

Ile nowych rzeczy odkryłeś! – Czasami jednak jesteś naiwny i myślisz, że wszystko już widziałeś, wszystko wiesz... Potem własnymi rękoma dotykasz jedynego i niezgłębionego bogactwa skarbów Pana, który zawsze ukazuje ci „rzeczy nowe”, jeżeli odpowiadasz z miłością i delikatnością. A wtedy rozumiesz, że znajdujesz się na początku drogi, ponieważ świętość polega na utożsamianiu się z Bogiem, z naszym Bogiem, który jest nieskończony, niewyczerpany. (Bruzda, 655)

Nie oszukujmy się... Bóg nie...

Św. Josemaría Escrivá
"Świętość, której Pan Nasz wymaga od ciebie, osiąga się przez wykonywanie — z miłością do Boga — pracy i codziennych obowiązków, które zazwyczaj składają się z rzeczy małych"