Zmarł Jerzy Garus

Nowości w Polsce
Zmarł Jerzy Garus

20 sierpnia 2014 po ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Garus. Był głównym archeologiem Zamku Królewskiego w Warszawie, a także współpracownikiem Opus Dei.

Papież wyruszył do Korei

Papież
Papież wyruszył do Korei

13 sierpnia 2014 rozpoczęła się trzecia zagraniczna podróż apostolska Papieża Franciszka. Tym razem celem jest Korea Południowa, gdzie weźmie on...

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

www.alvaro14.org to oficjalna strona dotycząca beatyfikacji bpa Alvaro del Portillo, która odbędzie się 27 września 2014 w Madrycie. Dostępna jest także po polsku. Zawiera wiele przydatnych informacji dla uczestników wydarzenia.

Od Prałata

List od Prałata (sierpień 2014)

List od Prałata (sierpień 2014)

Powinniśmy włożyć więcej wysiłku w te potyczki, będące naszym treningiem przed ostatnią bitwą, która otworzy nam drzwi do wiecznej radości.

Wiadomość dnia

"Bóg naszej wiary nie jest odległym bytem"

Pomyśl o tym, co najpiękniejsze i największe na tej ziemi… co raduje rozum i inne władze… i co jest rozkoszą dla ciała i zmysłów… Pomyśl o tym świecie i o innych światach lśniących wśród nocy: o całym wszechświecie...

...– Wszystko to, łącznie z zaspokojeniem szaleństw twojego serca, nie ma żadnej wartości, jest niczym, a nawet mniej niż niczym w porównaniu z moim – i twoim! – Bogiem: nieskończonym skarbem, drogocenną perłą, upokorzonym, ogołoconym, który uniżył się, przyjmując postać sługi – w stajence, gdzie zechciał się urodzić, w warsztacie Józefa, w Męce i w haniebnej śmierci… i w szaleństwie Miłości świętej Eucharystii. (Droga, 432)

Trzeba pobożnie adorować tego...

Św. Josemaría Escrivá
"Albo potrafimy spotkać Pana w naszym codziennym życiu, albo Go nie spotkamy nigdy".