Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

Przydatne informacje o beatyfikacji don Alvaro

www.alvaro14.org to oficjalna strona dotycząca beatyfikacji bpa Alvaro del Portillo, która odbędzie się 27 września 2014 w Madrycie. Dostępna jest także po polsku. Zawiera wiele przydatnych informacji dla uczestników wydarzenia.

Od Prałata

List od Prałata (lipiec 2014)

List od Prałata (lipiec 2014)

Don Álvaro wskazuje na dwa warunki konieczne do tego, aby otrzymać dar podążania za Chrystusem. Na pierwszym miejscu wskazuje na modlitwę. Równie ważny jest drugi warunek – służenie innym przez czynienie dzieł miłosierdzia.

Wiadomość dnia

"Czysta miłość między mężczyzną i kobietą"

Oby nie zabrakło codziennie aktu strzelistego: „Jezu, kocham Cię” i komunii duchowej – przynajmniej – jako zadośćuczynienia za wszystkie profanacje i świętokradztwa, jakie On cierpi z powodu tego, że przebywa z nami. (Bruzda, 689)

A teraz, moi synowie i córki, pozwólcie, że się zatrzymam na innym aspekcie życia codziennego, szczególnie mi bliskim. Myślę o miłości ludzkiej, miłości czystej między mężczyzną i kobietą, w narzeczeństwie, w małżeństwie. Muszę powiedzieć jeszcze raz, że ta święta miłość ludzka nie jest tylko czymś dozwolonym, tolerowanym obok prawdziwej działalności duchowej, jak mogłoby to sugerować fałszywe uduchowienie, o którym wspomniałem wcześniej. Od czterdziestu lat pouczam w słowie i piśmie o czymś...

Św. Josemaría Escrivá
"Bądź świadom każdego dnia obowiązku świętości. - Być świętym! Świętość nie oznacza robienia niezwykłych rzeczy, lecz walkę w życiu wewnętrznym i bohaterskie spełnianie obowiązków".