Archiwum

Znaleziono 2898 wyników
Irena (23.03.2012)

Irena (23.03.2012)

Irena Kalpas była najstarszą wiekiem supernumerarią Opus Dei w Polsce. Jej historia została opisana w książce "F27. Czy tu jeszcze rosną róże?".

Nowości w Polsce
Uświęcać poprzez pracę

Uświęcać poprzez pracę

Przekształcanie pracy zawodowej w środek apostolstwa jest istotną częścią ducha uświęcenia pracy i znakiem, ze istotnie ktoś uświęca samego siebie. Świętość i apostolstwo są nierozłączne jak miłość do Boga i miłość do innych przez wzgląd na Boga.

W święto św. Józefa

W święto św. Józefa

19 marca Kościół obchodzi Uroczystość Świętego Patriarchy, patrona Kościoła i Dzieła. Jest to również dzień, podczas którego w Opus Dei odnawiamy zobowiązanie miłości, które łączy nas z Panem.

Rok liturgiczny
Krzyż i zmartwywstanie w pracy

Krzyż i zmartwywstanie w pracy

Chrześcijanin nie ucieka od ofiary pracy, nie złości się z powodu wysiłku, nie przestaje wypełniać swojego obowiązku z powodu zniechęcenia albo żeby się nie męczyć. W trudnościach widzi Krzyż Chrystusa, który nadaje odkupieńczy sens jego działaniu,

Rekolekcje

Rekolekcje

Rekolekcje w "Dworku" to tradycyjne, ciche rekolekcje, prowadzone przez księży z Prałatury Opus Dei dla mężczyzn lub kobiet.

Nowości w Polsce
Pracować z miłości

Pracować z miłości

Zawodowe zadanie chrześcijanina ukazuje miłość do Boga, kiedy jest dobrze wykonane. Nie oznacza to, że wynik jest pozytywny, tylko że ktoś próbował pracować w najlepszy możliwy sposób, angażując cnoty i używając środków dostępnych w konkretnych okolicznościach.