Artykuły o życiu chrześcijańskim

Rodzina - najlepsza szkoła życia

Rodzina - najlepsza szkoła życia

Kiedy w rodzinie oddycha się atmosferą chrześcijańską, dzieli się zadania, troski, sukcesy i porażki. Wszystko należy do wszystkich, a jednocześnie szanuje się każdego: uczy się dzieci, jak być sobą, ale bez izolowania się od innych przez swoje upodobania i preferencje.

Zgłębiać wiarę

Temat 9. Wcielenie

Temat 9. Wcielenie

Wcielenie jest to par excellence ukazanie Miłości Boga do ludzi, ponieważ Druga Osoba Trójcy Przenajświętszej – Bóg – staje się uczestnikiem natury ludzkiej w jedności osoby.

Życie w Opus Dei

Budzenie powołań do Opus Dei

Budzenie powołań do Opus Dei

„Tam gdzie jest życie, zapał, chęć, aby nieść Chrystusa innym, tam rodzą się autentyczne powołania”. (Franciszek). „Nie powinien istnieć żaden lęk, aby bezpośrednio przedstawić młodej albo nie aż tak młodej osobie Boże wołanie. To akt szacunku i zaufania. Ta chwila może okazać się momentem światła i łaski” (św. Jan Paweł II)

Do czytania (e-booki)

Filmowe inspiracje

Do szczęścia potrzeba odwagi

Film dokumentalny ("Do szczęścia potrzeba odwagi"), w którym św. Josemaría oraz małżeństwa z Wielkiej Brytanii i Irlandii opowiadają o wyzwaniach pojawiających się w życiu rodzinnym.

Rodzina Sóphie

Sóphie wyszła za mąż mając 25 lat. Kilka miesięcy później, jej mąż miał wypadek, w którym został poważnie upośledzony. "Pani jest młoda. Jeżeli chce go pani zostawić, to niech to będzie teraz" powiedziała jej asystentka społeczna. Jednak Ona Go nie opuściła. Oto jej świadectwo

Kłótnie rodzinne

"Krótko po ślubie bardzo się pokłóciliśmy. Pomyślałam wtedy: Boże, w co ja się wpakowałam!", wyjaśnia Maita. Przedstawiamy fragment filmu "Take a chance on happiness", o szczęściu w rodzinie.