Artykuły o życiu chrześcijańskim

Rocznica odzyskania niepodległości - 11 listopada

Rocznica odzyskania niepodległości - 11 listopada

Święta państwowe zazwyczaj nie są łączone ze świętami liturgicznymi. Katechizm Kościoła Katolickiego poucza jednak, że „czwarte przykazanie Boże nakazuje nam także czcić tych wszystkich, którzy dla naszego dobra otrzymali od Boga władzę w społeczeństwie".

Zgłębiać wiarę

Czym są rzeczy ostateczne?

Czym są rzeczy ostateczne?

Śmierć. Sąd. Piekło. Niebo. Niektóre fragmenty nauczania Katechizmu Kościoła Katolickiego o dobrym zwyczaju modlitwy za zmarłych krewnych i przyjaciół, szczególnie wskazane do rozważania podczas miesiąca listopada.

Temat 39. Modlitwa

Temat 39. Modlitwa

Modlitwa jest konieczna dla życia duchowego. Jest to oddech, który pozwala, żeby rozwijało się życie ducha i aktualizuje wiarę w obecność Boga i w Jego miłość.

Wy jesteście światłością świata

Wy jesteście światłością świata

Wiara jest darem Boga, który zmienia nasze życie. Tę właśnie prawdę chcemy pogłębiać i dzielić się nią w tym nowym cyklu artykułów, który zaczynamy publikować pod tytułem "Światło wiary".

Życie w Opus Dei

Praca i życie w ukryciu

Praca i życie w ukryciu

Praca nie jest tylko ludzkim zadaniem, ale w sposób nierozłączny stanowi część chrześcijańskiego powołania.

Pokora osobista

Pokora osobista

Chrześcijanin jest bardzo świadomy, że wszystko otrzymał za darmo od Boga.

Pracowitość, porządek

Pracowitość, porządek

Aktywizm to postawa, która prowadzi do przyzwolenia na to, żeby człowieka porwały wydarzenia, nad którymi się nie panuje. Jak w niego nie popaść?

Do czytania (e-booki)

Filmowe inspiracje

Twoja podstawowa praca: Twoje dzieci

Święty Josemaría odpowiada pewnemu ojcu na pytanie, o to jak lepiej dbać o dzieci, mając zarazem intensywną pracę zawodową, która zajmuje wiele czasu: "Mam wielką nadzieję, że uda Ci się znaleźć chwilkę, abyś przebywał ze swoimi dziećmi jak przyjaciel".

Do szczęścia potrzeba odwagi

Do szczęścia potrzeba odwagi

Film dokumentalny ("Do szczęścia potrzeba odwagi"), w którym św. Josemaría oraz małżeństwa z Wielkiej Brytanii i Irlandii opowiadają o wyzwaniach pojawiających się w życiu rodzinnym.

Św. Josemaría Escrivá
"Tam gdzie są wasi bracia, tam gdzie są wasze dążenia, wasza praca, wasze miłości, tam jest miejsce waszego codziennego spotkania z Chrystusem"