To Chrystus przechodzi

To Chrystus przechodzi

Wydawnictwo Apostolicum i Księgarnia św. Jacka wydały wspólnie To Chrystus przechodzi, zbiór homilii Założyciela Opus Dei, który okazał się już w 15 językach, osiągając nakład ponad pół miliona egzemplarzy. Tłumaczenie tego nowego wydania jest całkiem nowe. Poniżej podajemy tekst od wydawców z pierwszych stron książki.

Nadzieja

"Szukaj jedności z Bogiem i bądź pełen nadziei - ta cnota dodaje pewności! - gdyż Jezus oświeci cię światłem swego miłosierdzia nawet w najciemniejszej nocy".

FILM: Matka Boża i miesiąc maj

Św. Josemaría zachęcał do tego, aby w miesiącu maju szukać szczególnie bliskości Maryi. Na tym krótkim filmie przedstawiamy niektóre nagrania, na których mówi on o Matce Bożej.

Filmy

FILM: Pilar Urbano

Pilar Urbano, autorka książki o św. Josemarii "Człowiek z Villa Tevere", opowiada o jego apolityczności, antyklerykalizmie oraz o roli świeckich we współczesnym Kościele. Książka niedługo ukaże się w Polsce. (4min 49s)

Filmy

FILM: Św. Josemaría i Dzieciątko Jezus

Będąc młodym księdzem, św. Josemaría miał nabożeństwo do pewnej figurki Dzieciątka Jezus: kołysał ją, śpiewał i tańczył z nią. “Lubię widzieć Cię małym – mówił święty – gdyż wtedy wydaje mi się, że mnie potrzebujesz”. (2min 12s).

Filmy

FILM: Powołanie Św. Josemaríi

Film Mondo TV, włoskiej wytwórni filmowej, który ukazuje młodość Św. Josemaríi oraz sposób, w jaki Bóg go przygotowywał do powołania poprzez małe szczegóły życia rodzinnego. Przedstawiamy fragment tej 70-minutowej produkcji (3min 1s).

Filmy